اعلام نتایج مسابقات انتخابی درون اردویی تیم کشتی آزاد زیر ۲۳ سال
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۴۰۰ | کد خبر: ۳۳۲۰۳۲۷۲
نتایج مسابقات انتخابی درون اردویی تیم کشتی آزاد زیر ۲۳ سال اعلام شد. - اخبار ورزشی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابتهای انتخابی درون اردویی تیم کشتی آزاد زیر 23 سال کشورمان امروز (جمعه) در خانه کشتی شهیدابراهیم هادی کمپ تیمهای ملی کشتی شهیدحاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
در پایان این رقابتها احمد محمدنژاد جوان در وزن 57 کیلوگرم، مجید داستان در وزن 61 کلیوگرم، پیمان نعمتی در وزن 65 کیلوگرم، علیاکبر فضلی در وزن 70 کیلوگرم، حسین ابوذری در وزن 74 کیلوگرم، علی سوادکوهی در وزن 79 کیلوگرم، سجاد غلامی در وزن 86 کیلوگرم، محمدمبین عظیمی در وزن 92 کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در وزن 97 کیلوگرم و مهدی هاشمی در وزن 125 کیلوگرم بهعنوان فرد نخست شناخته شدند.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
در اوزانی که تعداد نفرات از چهار نفر بیشتر است مسابقات به صورت تک حذفی و در اوزان سه نفره به صورت دورهای برگزار شد.
رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: 1- احمد محمدنژاد جوان (خراسان رضوی) و 2- امیر پرسته (مازندران)
61 کیلوگرم: 1- مجید داستان (تهران) و 2- داریوش ولی زاده (همدان)
65 کیلوگرم: 1- پیمان نعمتی (مازندران) و 2- مهدی شیرازی (تهران)
70 کیلوگرم: 1- علیاکبر فضلی (مازندران) و 2- حسین محمدآقایی (البرز)
74 کیلوگرم: 1- حسین ابوذری (مازندران) و 2- علی خدایاری (تهران)
79 کیلوگرم: 1- علی سوادکوهی (مازندران) و 2- محمد شهبازنژاد (آذربایجان شرقی)
86 کیلوگرم: 1- سجاد غلامی (البرز) و 2- علی منصوری (مازندران)
92 کیلوگرم: 1- محمدمبین عظیمی (کردستان) و 2- حسین جلالینژاد (لرستان)
97 کیلوگرم: 1- امیرعلی آذرپیرا (تهران) و 2- علیرضا عبدالهی (تهران)
125 کیلوگرم: 1- مهدی هاشمی (مازندران) و 2- سالار حبیبی (تهران)
نتایج کامل این مسابقات به شرح زیر است:
57 کیلوگرم:
دور اول:
محمد کابلی (البرز) 4 - احمد محمدنژاد جوان (خراسان رضوی) 7
امیرحسین شامی (البرز) 5 - علی قلیزادگان (تهران) یک
امیر پرسته (مازندران) 6 - پوریا ترکمان (مرکزی) 4
دور دوم:
امیرحسین شامی (البرز) 2 - احمد محمدنژاد جوان (خراسان رضوی) 4
استراحت: امیر پرسته (مازندران)
دور سوم:
امیرحسین شامی (البرز) 7 - امیر پرسته (مازندران) 7، برنده
استراحت: احمد محمدنژاد جوان (خراسان رضوی)
دور چهارم:
احمد محمدنژاد جوان (خراسان رضوی) 4 - امیر پرسته (مازندران) یک
61 کیلوگرم:
دور اول:
مجید داستان (تهران) 10 - محمدامین خسروی (کرمانشاه) صفر
اسماعیل کریمی (مازندران) 2 - داریوش ولیزاده (همدان) 10 (ضربه فنی)
فینال: مجید داستان (تهران) 6 - داریوش ولیزاده (همدان) 2
65 کیلوگرم:
دور اول:
محمد قاسمعلی (مازندران) صفر - مهدی شیرازی (تهران) 4
استراحت: پیمان نعمتی (مازندران)، محمد میراحمدی (لرستان) و کیان محمودجانلو (مازندران)
دور دوم:
محمد میراحمدی (لرستان) 7 - پیمان نعمتی (مازندران) 9
مهدی شیرازی (تهران) 6 - کیان محمودجانلو (مازندران) 4
فینال: پیمان نعمتی (مازندران) 4 - مهدی شیرازی (تهران) 2
70 کیلوگرم:
دور اول:
علی اکبر فضلی (مازندران) 12 - محمد بخشی (مازندران) 2
امیرحسین مقصودی (تهران) 4 - حسین محمدآقایی (البرز) 6
فینال: علی اکبر فضلی (مازندران) 13 - حسین محمدآقایی (البرز) 6
74 کلیوگرم:
دور اول:
امیرحسین متقی (خراسان رضوی) یک - سجاد چهاردولی (همدان) 2
استراحت: علی خدایاری (تهران)، محسن کوچنژاد (قزوین) و حسین ابوذری (مازندران)
دور دوم:
محسن کوچ نژاد (قزوین) 4 - علی خدایاری (تهران) 6
سجاد چهاردولی (همدان) صفر - حسین ابوذری (مازندران) 10
فینال: علی خدایاری (تهران) 2 - حسین ابوذری (مازندران) 3
79 کیلوگرم:
دور اول:
محمد شهبازنژاد (آذربایجان شرقی) 3 - علی شکوری (مازندران) 2
علی سوادکوهی (مازندران) 11 - علیرضا کریمی (البرز) صفر
فینال: محمد شهبازنژاد (آذربایجان شرقی) یک - علی سوادکوهی (مازندران) 9
86 کیلوگرم:
دور اول:
سجاد غلامی (البرز) 13 - امیرحسین کاووسی (مازندران) 2
علی منصوری (مازندران) 15 - امیررضا سهیلی (البرز) 11
سیدرضا هاشمی (مازندران) یک - حمیدرضا علی بخشی (همدان) 4
دور دوم:
سجاد غلامی (البرز) 10 - علی منصوری (مازندران) صفر
استراحت: حمیدرضا علی بخشی (همدان)
دور سوم:
علی منصوری (مازندران) 12 - حمیدرضا علی بخشی (همدان) 2
استراحت: سجاد غلامی (البرز)
دور چهارم:
سجاد غلامی (البرز) 11 - حمیدرضا علی بخشی (همدان) صفر
92 کیلوگرم:
دور اول:
حسین جلالی نژاد (لرستان) 2 - مصطفی نجفی (خراسان رضوی) یک
استراحت: محمدمبین عظیمی (کردستان)
دور دوم:
حسین جلالینژاد (لرستان) صفر (مصدوم شد) - محمد مبین عظیمی (کردستان) 6
استراحت: مصطفی نجفی (خراسان رضوی)
دور سوم:
محمدمبین عظیمی (کردستان) 3 - مصطفی نجفی (خراسان رضوی) یک
استراحت: حسین جلالی نژاد (لرستان)
97 کیلوگرم:
دور اول:
امیررضا فتاحی (تهران) 8 - علیرضا رکابی (مازندران) 2
استراحت: امیرعلی آذرپیرا (تهران)، سجاد عزیزی (تهران) و علیرضا عبدالهی (تهران)
دور دوم:
سجاد عزیزی (تهران) 3 - امیرعلی آذرپیرا (تهران) 4
امیررضا فتاحی (تهران) صفر - علیرضا عبدالهی (تهران) 5
فینال: امیرعلی آذرپیرا (تهران) 7 - علیرضا عبدالهی (تهران) یک
125 کیلوگرم:
دور اول:
علیرضا اکبرپور (مازندران) 2 - عرفان جعفری (مازندران) 5
سیاوش ملکی فر (تهران) 2 - سالار حبیبی (تهران) 4
مصطفی طغانی (خراسان رضوی) صفر - مهدی هاشمی (مازندران) 8
استراحت: امیر یاری (البرز)
دور دوم:
سالار حبیبی (تهران) 6 - عرفان جعفری (مازندران) 2
امیر یاری (البرز) صفر - مهدی هاشمی (مازندران) 5
فینال: سالار حبیبی (تهران) صفر - مهدی هاشمی (مازندران) 2
نفرات برتر اوزان 57، 61، 70، 79، 86 و 97 کیلوگرم در صورت برتری در این مسابقات به عضویت تیم زیر 23 سال کشورمان در رقابتهای جهانی صربستان در میآیند.
همچنین نفرات برتر اوزان 65، 74، 92 و 125 کیلوگرم نیز در روز 16 مهر ماه به ترتیب به مصاف حسن عبادی، محمدصادق فیروزپور، امیرحسین فیروزپور و عباس فروتن میروند و نفرات برتر به عضویت تیم زیر 23 سال برای حضور در رقابتهای جهانی صربستان در خواهند آمد.
رقابتهای کشتی زیر 23 سال (امید) قهرمانی جهان روزهای 10 تا 16 آبان ماه در شهر بلگراد صربستان برگزار خواهد شد.
مراسم قرعهکشی لیگ برتر کشتی 7 مهر برگزار میشود
انتهای پیام/
منبع: تسنیم
کلیدواژه: کشتی آزاد کشتی کشتی آزاد کشتی کیلوگرم دور اول علیرضا عبدالهی علی اکبر فضلی علی سوادکوهی خراسان رضوی مجید داستان علی خدایاری مهدی شیرازی سجاد غلامی علی منصوری امیر پرسته مهدی هاشمی 97 کیلوگرم زیر 23 سال دور دوم
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.tasnimnews.com دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «تسنیم» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۲۰۳۲۷۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
المپیکیهای کشتی آزاد روسیه مشخص شدند
پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی روسیه به عنوان مرحله نهایی انتخابی این تیم برای حضور در بازیهای المپیکی شب گذشته با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد.
به گزارش مشرق، رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی کشور روسیه با برگزاری دیدارهای نهایی ۶ وزن المپیکی در سالن ۱۱ هزار نفری LIVE Arena در نزدیکی مسکو برگزار و نفرات منتخب این تیم برای حضور در المپیک پاریس و جهانی اوزان غیرالمپیکی مشخص شدند. البته در ۴ وزن نیز نفرات برتر مسابقات کشوری باید یک مرحله دیگر رقابت کنند تا ملیپوش نهایی مشخص شود.
گادجیمراد رشیدوف، زائوربک سیداکوف و آرتور نایفونوف آزادکاران ۶۵، ۷۴ و ۸۶ کیلوگرم برای حضور در قهرمانی کشور روسیه معاف بودند و باید با نفرات برتر مبارزه کنند. زائور اوگوئف دارنده مدال طلای وزن ۵۷ کیلوگرم المپیک توکیو نیز امسال در یک وزن بالاتر کشتی گرفت و اول شد تا با نفر اول وزن ۵۷ کیلوگرم رقابت کند.
البته عبدالرشید سعداللهیف در حالی در این مسابقات حضور یافت که چند ماه پیش برای حضور در مسابقات کسب سهمیه قاره اروپا در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان به دلیل مخالفت کمیته بینالمللی المپیک حضور نیافت و به نظر میرسد او با وجود قهرمانی در روسیه، شانسی برای حضور در پاریس نداشته باشد، مگر آنکه اتفاقات دیگری رخ دهد.
ترکیب نهایی تیم ملی کشتی آزاد روسیه:
۵۷ کیلوگرم: برنده نبرد زائور اوگوئف و احمد ادریسوف
۶۱ کیلوگرم: بشیر ماگمدوف
۶۵ کیلوگرم: برنده نبرد شامیل ممدوف و گادژی مراد رشیداف
۷۰ کیلوگرم: اینالبیک شریف
۷۴ کیلوگرم: برنده مبارزه زائوربک سیداکوف و آنزور زاکویف
۷۹ کیلوگرم: ماگومد ماگومایف
۸۶ کیلوگرم: برنده مبارزه آرتور نایفونوف و ابراهیم کادیف
۹۲ کیلوگرم: آلن باگائف
۹۷ کیلوگرم: عبدالرشید سعدللهیف
۱۲۵ کیلوگرم: عبدالله کوربانوف
ردهبندی انفرادی پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی روسیه به این شرح است:
۵۷ کیلوگرم: ۱- احمد ادریسوف ۲- لو پاولوف ۳- موسی مهتیخانوف و رامیز گامزاتوف
۶۱ کیلوگرم: ۱- زائور اوگوئف ۲- بشیر ماگومدوف ۳- آرتم گوبایف و ویکتور یاکولف
۶۵ کیلوگرم: ۱- شمیل ممدوف ۲- عباسگادجی ماگومدوف ۳- ژاگیر شاخیف و ابراهیم ابراگیموف
۷۰ کیلوگرم: ۱- اینالبک شریف ۲- قربان شیرایف ۳- ماگومد التمیروف و تورپال علی خاتویف
۷۴ کیلوگرم: ۱- آنزور زاکویف ۲- ماگوما دیبیرگاجیف ۳- کامیل عبدالگابوف و امام گانیشوف
۷۹ کیلوگرم: ۱- ماگومد ماگومایف ۲- گاجی مراد علیخمایف ۳- احمد مانیلوف و خالد یاخیف
۸۶ کیلوگرم: ۱- ابراهیم کادیف ۲- مالک شاوایف ۳- احمد عثماناف و محمد طاهر خانیف
۹۲ کیلوگرم: ۱- آلن باگایف ۲- اصحاب سعدللهیف ۳- گاجیماگومد ناژمودینوف و کنستانتین پسنیچنیکف
۹۷ کیلوگرم: ۱- عبدالرشید سعدللهیف ۲- علیخان جبرئیلوف ۳- ایگور اووسیانیکوف و بادی سامدان
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- عبدالله کوربانوف ۲- شمیل موسایف ۳- آرتم پوخوفسکی و زلیمخان خیزریف
منبع: ایرنا